آخرین خبرها
خانه / مقالات / لاستیک خودرو را بشناسید
لاستیک چی بخریم؟ تایر لاستیک خودرو

لاستیک خودرو را بشناسید

لاستیک خودرو را بشناسید :


لاستیک خودرو تنها قسمتی است که برای برقراری تماس بین وسیله نقلیه و جاده استفاده می شود . به همین دلیل استفاده و نگهداری صحیح از لاستیک و همچنین آگاهی از ویژگی های آنها برای تأمین امنیت در هر شرایطی ، افزایش طول عمر لاستیک و صرفه جویی در مصرف مواد اساسی لازم و ضروری است . همیشه به یاد داشته باشید که ایمن رانندگی کنید و به محیط اطراف خود احترام بگذارید . در اروپا و امریکا اگر با لاستیک هایی با عمق کمتر از 1.6 میلی متر رانندگی کنید ، مطمئن باشید که با جریمه روبرو می شوید .


علائم تجاری دیواره لاستیک :

در حاشیه لاستیک نوشته های مختلف وجود دارد. به عنوان مثال نام تجاری و محدوده ساخت ، اندازه و مشخصات لاستیک ها ، عرض اسمی ، نسبت بین ارتفاع مقطع اسمی و عرض مقطع اسمی ، ساختار یا کد ساخت و ساز ، قطر حاشیه و شاخص بار و سرعت مشخص شده است .

فشار باد لاستیک :

فشار باد لاستیک خودرو تأثیر زیادی در ایمنی و اصطلاک اجزاء یک وسیله نقلیه دارد. فشار باد لاستیک را در هنگام سرد بودن تایر تنظیم نمایید و هرگز سعی نکنید فشار را در حالی که تایر گرم است تنظیم کنید ، بنابراین باید بطور منظم (هر ماه) بخصوص قبل از سفر طولانی بررسی شود . فاصله ترمز مربوط به فشار باد لاستیک است. اگر با سرعت 100 کیلومتر در ساعت با لاستیک هایی که فشار باد شان تنظیم است رانندگی کنید فاصله ترمزتان 40 متر خواهد بود و با لاستیک هایی که فشار بادشان تنظیم نیست به 42.4 متر افزایش میابد . بنابراین با تنظیم فشار باد لاستیک عملکرد ترمز خودروی شما تقریباً 6٪ بهبود یافته است .

 

لاستیک خودرو را بشناسید

 

اگر فشار باد لاستیک ها تنظیم نباشد باعث سایش نامنظم شان می شود. فشار بسیار کم باعث سایش شانه و کناره لاستیک می شود و خطر آسیب ساختاری تایر را به همراه دارد. فشار بیش از حد زیاد هم باعث سایش در مرکز لاستیک می شود.

 

لاستیک خودرو را بشناسید

 


یک لاستیک خودرو از ترکیب موادی بنام کائوچو ، استیل و الیاف ساخته شده است. فولاد و الیاف مواد ساختاری هستند ، کائوچو عملکرد محافظت از آنها در برابر تأثیرات محیطی را دارد. لاستیک به خودی خود می تواند در اثر تماس با مواد شیمیایی یا سایر اثرات محیطی آسیب ببیند .

 

 

لاستیک خودرولاستیک خودرولاستیک خودرو
اشیاء تیز ، ضربه های شدید می تواند باعث نقایص ساختاری شود
اگر فشار باد لاستیک خیلی کم یا زیاد باشد باعث نقص ساختاری می شود
درجه حرارت بالا و نور خورشید می تواند لاستیک را از بین ببرد

 

عمق آج لاستیک :

عمق آج لاستیک خودرو یک عامل مهم ایمنی است و تأثیر مهمی در تماس خودرو با زمین دارد. در هنگام ترمز کردن ، سیستم ترمز ضد قفل (ABS) کنترل چرخ را در آستانه لغزش کنترل می کند و آب جمع می شود. آج لاستیک اشباع می شود و فاصله ترمز به طرز چشمگیری افزایش می یابد. در تصویر زیر به مقایسه فاصله ترمز در متر و سرعت باقیمانده می پردازیم :

 

عمق آج لاستیک خودرو

 

آب بندی به عمق آب ، عمق آج و سرعت رانندگی بستگی دارد. به منظور اندازه‌گیری هیدروپلینگ ، یک اتومبیل با 8 میلی متر آب درون یک آبگیر رانده شده و سرعت آن افزایش می یابد. به محض اینکه موتور بدون سرعت بیشتری کار کند ، هیدروپلینگ شروع می شود.

 

لاستیک خودرو

انتخاب صحیح لاستیک خودرو بر اساس ساختار فصلی برای یک رانندگی ایمن لازم و ضروری است. لاستیک های تابستانی در تابستان ، لاستیک های زمستانی در زمستان. فاصله ترمز ، کشش و پایداری ، کاملاً به ترکیب لاستیک مناسب بستگی دارد. لاستیک های زمستانی نه تنها اطمینان رانندگی در برف را تضمین می کنند ، بلکه هر وقت دما پایین تر از 7 درجه سانتیگراد باشد ، عملکردشان بهتر از لاستیک های تابستانی است . پیرلی برای اطمینان از عملکرد در هر سطح و در همه شرایط آب و هوایی توصیه می کند که لاستیک های زمستانی را نصب کنید .

 

لاستیک خودرو

در دمای +7 درجه سانتیگراد و کمتر از آن ، لاستیک های تابستان طول ترمز بلندتری دارند و به میزان چشمگیری چنگ زنی مناسبی در برف نخواهند داشت .

 

لاستیک خودرو

 

مطالب مرتبط :

علائم اصلی لاستیک پیرلی

لاستیک پیرلی

پیرلی

فلش لاستیک خودرو را بشناسید

<کیفیت اصلی و قیمت مناسب را تنها از این فروشگاه بخواهید>
ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور
تلفن تماس فروشگاه : ۰۲۱۶۶۶۰۳۸۲۴ –۰۹۱۲۶۱۷۴۳۲۵
پیج اینستاگرام فروشگاه
تهیه و تنظیم از فروشگاه رینگ و لاستیک محمد
استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آن ؛ بلامانع می باشد .

 

 

خلاصه
لاستیک خودرو را بشناسید
عنوان مطلب
لاستیک خودرو را بشناسید
توضیح
لاستیک خودرو تنها قسمتی است که برای برقراری تماس بین وسیله نقلیه و جاده استفاده می شود . به همین دلیل استفاده و نگهداری صحیح از لاستیک و همچنین آگاهی از ویژگی های آنها برای تأمین امنیت در هر شرایطی
نویسنده
نام ناشر
لوگوی ناشر

همچنین ببینید

لاستیک تایر

لاستیک رانفلت

لاستیک رانفلت لاستیک رانفلت (runflat tire) به لاستیک هایی گفته میشود که در صورت عدم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Phasellus Aliquam commodo libero suscipit sed id, quis id